Warning: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/f/3/f3c24394-6dce-4c9e-9dfc-5d7e8cf6ae95/carhead.sk/web/wp-content/themes/carnews/header.php on line 1
Aston Martin Vantage Roadster: Rýchle britské nahotinky – Carhead.sk
Menu

Aston Martin Vantage Roadster: Rýchle britské nahotinky

Briti sú známi svojou záľubou v kabrioletoch a roadsteroch, tomu sa teda logicky prispôsobujú aj automobilky z ostrovov po ..exite. Do klubu športových áut „hore bez“ z Británie sa teraz pridáva aj Aston Martin so svojím najmenším modelom. Dámy a páni nech sa páči, prichádza Aston Martin Vantage Roadster.

Už v roku 2018 sa nám ukázalo Bentley Continental GT s plátenou skladacou strechou a nemeckou technikou pod kapotou. Neskôr sa predstavil svetu McLaren 720S Spider, ktorý bol nasledovaný nekompromisným 600 LT Spider. Oba s domácou technikou, teraz ale opäť prichádza roadster, ktorý má nemecké srdce.

Pomalšie než kupé, ale koho s vetrom vo vlasoch to zaujíma?

Aston Martin Vantage ako najmenší model britskej automobilky schováva pod prednou kapotou štvorlitrový osemvalec s výkonom 510 koní. Toto stádo je posielané výlučne na zadnú nápravu prostredníctvom 8-stupňového automatu od spoločnosti ZF. Povedomé parametre? Samozrejme, motor pochádza z dielní AMG v Affalterbachu. Vôbec však netreba mať Astonu za zlé, že používa overenú techniku, o zdieľaní je celý dnešný svet.

Roadster v záujme zachovania tuhosti karosérie pribral 60 kilogramov hmotnosti. Rýchlosť 96 km/h dosiahne za 3,7 sekundy, čo je iba o dve desatinky pomalšie než kupé. V reálnom živote nebadateľný moment. Maximálne tempo dosahuje métu 306 km/h so zatiahnutou strechou. Pomalšie než kupé, ale koho s vetrom vo vlasoch to zaujíma?

A to najlepšie pre fajnšmekrov nakoniec: Vantage si bude možné zaobstarať so 7-stupňovým manuálom.

Prvenstvo však Vantage Roadster dosahuje kvôli unikátnemu mechanizmu strechy s názvom Z-Fold. Látková strecha je schopná sa zložiť do rýchlosti 50 km/h iba za necelých 7 sekúnd (6,7s-zloženie, 6,8s-rozloženie), čo je vo svete roadsterov/kabrioletov skutočne najrýchlejšie.

Nakoľko Vantage oslávi 70. výročie, tak pribudli novinky do celého modelového radu. Zákazníci si budú môcť vybrať vyhotovenie prednej masky, okrem „klasického“ nasávacieho otvoru bude k dispozícii aj varianta s horizontálnymi lamelami ako odkaz na svojich predkov. Ďalej pribudnú nové odtiene lakovania a dizajny kolies. A to najlepšie pre fajnšmekrov nakoniec: Vantage si bude možné zaobstarať so 7-stupňovým manuálom.

Novinky sa už dajú objednať u dílerov Aston Martin, doručené budú v druhom kvartáli tohto roka. Cena otvoreného modelu bude na nemeckom trhu začínať od 157 300 Eur.

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: