Menu

VW Golf GTI TCR: Pripravený na bitku

Koncern Volkswagen využíva podujatie pri jazere Wörthersee aj na predstavenie viac či menej zaujímavých (šialených) konceptov. Golf GTI TCR Concept bol jeden z tých miernejších, možno aj preto sa naň teraz pozeráme v sériovej podobe.

„Ľudová“ automobilka začína zbierať objednávky na špecialitu v podobe Golfu GTI TCR, ktorý zatiaľ bude dostupný iba na európskom trhu. TéCéeR má inšpiráciu v automobile z pretekárskej série TCR International Series. Pod prednou kapotou tróni dvojlitrový štvorvalec TSI, vyladený je na 290 koní. Jedinou dostupnou prevodovkou je je sedemstupňové DSG a s prenosom výkonu na predné kolesá ešte pomáha samosvorný diferenciál, ktorý je tu štandardom.

Najvýkonnejšie GTI v rodine Volkswagen

Šprint na stovku potrvá 5,6 sekundy a maximálne tempo je tradične po nemecky 250 km/h. Je však možné si priplatiť, vtedy maximálka stúpne na 260 km/h. Ide len tak mimochodom o najvýkonnejšie GTI v rodine Volkswagen.

Svoju dynamiku nadopovaný Golf vôbec neukrýva, práve naopak. Pod predným nárazníkom pribudol čierny spliter, bočné prahy sú rozšírené, zadný spojler bol decentne pozmenený a Nemci pridali aj difúzor. Čierne kryty spätných zrkadiel už sú iba kozmetickým doplnkom. Cestu vpred osvetlia LED svetlomety a o istejšie spomalenie sa postarajú vylepšené brzdy. Štandardom sú 18-palcové disky kolies, za príplatok je tu však možnosť objednať si devätnástky a to dokonca so semi-slick pneumatikami.

Príplatkový balíček stylingu v exteriéri dopĺňa karbónové kryty spätných zrkadiel, čierna strecha a polep na zadných blatníkoch. V interiéri zákazníci nájdu športové sedadlá s čalúnením z mikrovlákna a látky a červeným vzorom. Volant má na pozícii trištvrte na tri perforovanú kožu, na dvanástich hodinách je pre zmenu červená značka. Digitálny prístrojový panel je takisto štandardom.

Najrýchlejší Golf GTI má na nemeckom trhu stanovenú cenu 38 950 Eur. Legenda hot-hatchov je tak pripravená na trackdays už v sérii, tak netreba váhať a bežte si užiť zábavu na okruhu s etalónom rýchlych kompaktov.

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: