Menu

McLaren 720S Spider: Britský víchor vo vlasoch

Teplá letná sezóna nás už dávno opustila, to však paradoxne je čas kedy sa automobilky rozhodli ukázať otvorené novinky. Po Bentley Continental bez strechy prináša novinku „hore bez“ ďalšia britská automobilka. McLaren totiž ukázal model 720S vo vyhotovení Spider. Ten sa o svojej konkurencii vyjadruje v inotajoch, všetci však vieme, že útočí na talianskeho plnokrvníka z Marranella. 

McLaren svoju novinku ukazuje v naozaj zaujímavom tyrkysovom laku, na pobreží francúzskej Riviéry sa bude isto pekne vynímať. Pozrime sa však na hlavné zmeny, v porovnaní s kupé. Zvonku je jedinou dizajnovou zmenou iba strecha, ktorá je shopná sa skryť za hlavami pasažierov iba za 11 sekúnd a to údajne v úplnej tichosti, nayše do rýchlosti 50 km/h. Model 650S Spider to zvládal iba do 30 km/h a o šesť sekúnd pomalšie. 

Viete si vôbec predstaviť uhánať v aute rýchlosťou viac než 300 km/h s vetrom vo vlasoch? Zbohom vlasy…

So strechou nad hlavami pasažierov je sedemstodvadsiatka schopná uhánať tempom až 341 km/h, bez strechy to je stále veľmi slušných 325 km/h. Viete si vôbec predstaviť uhánať v aute rýchlosťou viac než 300 km/h s vetrom vo vlasoch? Zbohom vlasy…

Nárast hmotnosti vďaka mechanizmu strechy je 49 kilogramov, ručička váh sa tak zastaví na hodnote 1 332 kg. Stále to však je o 88 kg menej, než talianska konkurencia. Mechanizmus strechy dostal časti z uhlíkových vlákien, takže už vieme čo sa postaralo o slušný pokles hmotnosti oproti predchodcovi.

O pohon britského radsteru sa stará familárny twin-turbo osemvalec s objemom 4 litre a výkonom 710 koní. Toto stádo, spolu s krútiacim momentom 770 Nm, smeruje na zadné 20-palcové kolesá prostredníctvom 7-stupňovej SSG prevodovky. Tá ponúka tri módy: Comfort, Sport a Track, ktorých význam bude automobilovým entuziastom jasný. 

McLaren ponúkne pre nový Spider celkom 23 farebných odtieňov, ktorý zahŕňa aj vyobrazenú (vraj) modrú Belize Blue. Farby Aztec Gold a Supernova Silver majú byť odkazom na niekdajší model MP4-12C. Britská automobilka už prijíma objednávky,a nový roadster si cení na 237-tisíc libier. Zákazníci prvé kúsky dostanú v marci 2019, takže príprava na letnú sezónu môže začať už teraz. 

 

 

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.
Comment 1

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: