Menu

Bentley Continental GT Convertible: Preteky s vetrom

Športový grand tourer Continental GT je srdcom a dušou britskej automobilky Bentley, pričom jeho najnovšia generácia sa ukázala svetu už v roku 2017. Teraz, rok nato, prichádza vo forme luxusného kabrioletu a je opäť o niečo lepší. I keď už máme po sezóne kabrioletov, do tej ďalšej je aspoň viac času na voľbu konfigurácie. 

Dizajnovo sa kabriolet líši od varianty kupé len líniou strechy, ktorá sa skryje do kufra iba za 19 sekúnd a to do rýchlosti 48 km/h (30 mph). Zaujímavosťou je možnosť voľby tvídovej tkaniny, veď prečo by si britskí džentlmeni nezladili s autom obľúbené sako. V prípade tejto voľby je dokonca úroveň hluku nižšia o tri decibely, čo však bežný vodič ťažko postrehne. Lepším faktom je, že kabriolet je rovnako „tichý“ ako kupé predchádzajúcej generácie. 

Britskí inžinieri sa taktiež postarali o to, aby bola novinka tuhšia než predchodca a samozrejme ľahšia. Ručička váh ale i tak ukáže úctyhodných 2414 kilogramov, čo nie je práve mušia váha. Pod prednou kapotou však búši srdce, ktoré s takýmto množstvom hmoty nemá absolútne žiadny problém. Dvanásťvalec s konfiguráciou valcov do tvaru W a objemom šesť litrov, dosahuje výkon 635 koní, krútiaci moment mohutných 900 Nm a silu posiela na všetky kolesá prostredníctvom dvojspojkovej 8-stupňovej prevodovky. 

Veď prečo by si britskí džentlmeni nezladili s autom obľúbené sako.

Parametre postačujú na šprint z 0 na 100 km/h iba za 3,7 sekundy, čo je len o sekundu pomalšie než kupé. A maximálna rýchlosť? Dychberúcich 333 km/h, dúfame teda, že budúci majitelia majú dobrého kaderníka. Teší nás ale, že Briti sa radi vyhýbajú nemeckej tradícii s obmedzovačom. 

Pre fanúšikov značky bude dôležitou finesou práve interiér, ktorý hýri typickým britským luxusom. Kvalitná koža, pravé drevo a leštený kov sú iba začiatok bohatého výberu. Kabíne dominuje nádherný centrálny panel s množstvom okulahodiacich detailov a veľkým displejom, ktorý však je možné dotykom tlačidla ukryť. Bentley to nazýva digitálnym detoxom. O relax sa pre zmenu postarajú luxusné sedadlá nastaviteľné až v 20-ich smeroch, alebo audiosystém Naim s 18 reproduktormi a výkonom až 2200 W. 

Zatiaľ nie je známe, kedy luxusný kabriolet príde do predaja, no už na začiatku budúcej sezóny by si majitelia mohli vychutnávať slobodu a vietor vo vlasoch. Za akú cenu to bude taktiež nevieme, oproti kupé to určite bude slušný príplatok. Za voľnosť a slobodu sa dnes totiž pripláca. 

 

[foogallery id=“5116″]

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.
Comments (2)

Pridajte komentár