Warning: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/f/3/f3c24394-6dce-4c9e-9dfc-5d7e8cf6ae95/carhead.sk/web/wp-content/themes/carnews/header.php on line 1
Nové BMW X5 G05: Rúško tajomstiev poodhalené – Carhead.sk
Menu

Nové BMW X5 G05: Rúško tajomstiev poodhalené

Úplne nová generácia BMW X5 s kódovým označením G05 sa svetu síce ukáže až o pár mesiacov, no už sme mali šancu ju vidieť naživo v celej svojej kráse. Navyše sa teraz internetové zdroje postarali o únik fotografií, tak si prezraďme čo o novinke vieme.

V prvom rade si nová generácia bavorského SUV zachováva svoje tvary a menili sa vskutku iba detaily, vďaka ktorým nadobudla X5 mladistvejší vzhľad. Rovnako ako na uniknutých fotografiách, tak aj my sme si obzreli model vybavený M Šport balíkom. Nad predným nárazníkom s výraznými vstupmi vzduchu sa usídlili opäť o niečo väčšie ľadvinky prevzaté z konceptu X7.

Vzadu nájdeme novo tvarované svetlá s 3D grafikou a našťastie nie fejkové koncovky výfukov. Čo sa týka svetlometov, tie budú vybavené laserovou technológiou a dosvietia až do vzdialenosti 600 metrov. V rýchlostiach nižších než 60 km/h ich však nebude možné aktivovať.

V poslednej generácii sa vyskytlo vzduchové pruženie, avšak iba na zadnej náprave. Novinka prinesie „vzducháč“ kompletne na oboch nápravách a samozrejmosťou bude možnosť zmeny svetlej výšky. S tým súvisia aj štyri off-road jazdné režimy pre vyšantenie sa na rôznych povrchoch, no a chýbať nebudú ani mechanické uzávierky diferenciálu na oboch nápravách.

Interiér samozrejme hýri luxusom, nechýba jemná koža, drevené obklady a dotykové displeje. Nová X5 si architektúrou kabíny berie príklad z osmičkového radu, takže bola kompletne prekopaná stredová konzola, no zmien sa dočkal aj prístrojový štít s displejom infotainmentu, ktoré dostanú úplne novú grafiku.

Čo sa týka motorizácií, ponuka bude začínať dvojlitrovými štvorvalcami v naftovom i benzínovom vyhotovení. Núdza ale nebude ani o šesťvalce, prípadne osemvalec s označením xDrive 50i. Na tajnom odhalení v rámci podujatia na SlovakiaRingu bola odprezentovaná motorizácia xDrive 40i.

Svetu sa nová X5 predstaví už počas tohtoročnej jesene, do predaja by sa mohla dostať už v roku 2019.

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: