Menu

Dodge Shakedown Package: Retra nie je nikdy dostatok

Pripomenúť si časy minulé niekedy nezaškodí, a Dodge o tom veľmi dobre vie. S retro dizajnom Challengeru pri jeho návrate zožal úspech, tentokrát ale tento dojem naberie ešte širší rozmer. Pod kapotou sa však nemenilo nič, na výkonové orgie tu sú pekelné mačky a démoni. 

Ako už je spomenuté v perexe, pod kapotami Challengeru a Chargeru sa žiadne zmeny neudiali, máme tu predsa prekoňované monštrá, ktoré sa vzpínajú na zadné. Zato však dva modely dostanú do ponuky dva nové odtieňe, ktoré sa už v minulosti na známych svalnáčoch objavili. Konkrétne sa jedná o slivkovo fialovú Plum Crazy a modrú B5 Blue. Tieto dva laky sa zaradia k ponuke zvanej High Impact Variety ktorá zahŕňa okrem dvoch noviniek aj laky Panther Pink, Hemi Orange, Top Banana, Sassy Grass a Go Mango. Zaujímavé názvy však? Táto paleta farieb však pochádza ešte z roku 1970. 

Plum Crazy a.k.a. bláznivé slivky na cestách

Ďalej tu máme špeciálny polep v podobe tenkých pásov, ktoré už sme však niekde videli. V roku 2016 totiž Dodge ukázal Challenger Shakedown, one off kúsok, ktorý mal moderné vnútornosti, no výzor originálneho Chally‘ zo 70-tych rokov. Je veľká škoda, že do reálneho sveta sa z neho dostal iba jednoduchý polep. 

V interiéri sa udiali iba malé zmeny, konkrétne je to biely podklad ukazovateľov na prístrojovke, a potom je tu ešte audiosystém Alpine. V prípade verzie R/T Shaker zahŕňa 6 reprákov a 275-wattový zosilňovač. Pre R/T Shaker Plus a 392 Scat Pack Shaker je reproduktorov 9 a zosilňovač má výkon 506 wattov. 

Balíček je síce skromný, no ani jeho cena nie je až tak horibilná. Je totiž dostupný len za 995 dolárov. Za babku…

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: