Menu

Bugatti Chiron Sport: Športovec De Luxe

Hyperšport s prívlastkom Sport, ktorý je stále na pomery svojich konkurentov príliš ťažký, no aj výkonný. Novinka z dielne Bugatti síce svoje stádo nezväčšila, no schudla a je rýchlejšia hlavne v zákrutách. Prichádza však v naozaj vášnivej farebnej kombinácii a s veľmi netradičným prvenstvom. 

Ukážka technologickej nadradenosti nemeckého gigantu menom Volkswagen dospela do druhého štádia menom Chiron, teraz nadišiel čas posunúť latku ešte vyššie. I keď už bola posunutá s pohodovou náladou v džínsoch a košeli, netrvalo dlho a Švédi snaženie zmietli zo stola. Ako teda vylepšiť rekordéra? Prívlastok Sport a sexy farebná kombinácia stačiť nebudú. 

Srdcom Chironu Sport samozrejme stále zostáva vidlicový šestnásťvalec so štvoricou turbodúchadiel a výkonom 1500 koní. Áno vidíte správne, výkon zostal rovnaký. Aj napriek tomu však je novinka na okruhu Nardo o päť sekúnd rýchlejšia, než „obyčajná“ verzia. V prvom rade sa o tento výsledok postarali odlišne naladené tlmiče ako i pozmenené nastavenie vektorovania krútiaceho momentu. Prejazdy zákrut by tak mali byť precíznejšie, no hlavne rýchlejšie. Prekalibrovaný bol aj posilňovač riadenia. 

Bugatti Chiron Sport je prvým automobilom, ktorý má stierače vyrobené z karbónu.

Svoje má na svedomí aj úbytok hmotnosti, tá klesla celkovo o 18 kilogramov. I keď ma nenapadá kde mohli pridať, ale naozaj boli pridané ďalšie diely z karbónu. Ďalej tu je tenšie (ľahšie) zadné sklo a disky kolies takisto ukážu na váhe nižšie čísla. Teraz sa však držte. Bugatti Chiron Sport je prvým automobilom, ktorý má stierače vyrobené z karbónu. Tak to vyzerá, keď potrebujete schudnúť, ale zároveň si zachovať exkluzivitu a luxus. Aj jeden a pol kilogramu dole sa však počíta. 

Exteriéru dominuje kombinácie čiernej a červenej „Italian Red“, čo vyústilo do vskutku vášnivej kombinácie. Číslovka 16 na maske naznačuje počet valcov mohutného agregátu, ďalšou zmenou je štvorica koncoviek v zadnej časti. Interiéru rovnako vládne kombinácia čiernej a červenej, do očí bijú emblémy s nápisom Sport a drobným detailom sú štartovacie tlačidlo a volič prevodovky z čierneho anodizovaného hliníka. 

Dostupnosť tohto De Luxe športovca nie je známa, veď už na „obyčajný“ Chiron sa čaká niekoľko mesiacov. Známa ale je cenovka, na Chiron Sport budú musieť záujemcovia obetovať mastných 2,65 milóna Eur. Pre pár vyvolených to však budú iba drobné a skvelá investícia. 

[foogallery id=“4074″]