Menu

BMW M2 Coupé Edition Black Shadow: Párty v tmavom

Možno jej dopomohol titul najlacnejšieho eMka, možno je naozaj taká dobrá. Neskúsil som, neviem. Každopádne sa vraj jedná o najpredávanejšie auto z divízie M, a to je dôvod na oslavu. Ideálna oslava v automobilovom svete je špeciálna edícia, kupé M2 teda oslavuje v čiernom. 

Ako už sme napovedali, čierna je výsadou novej edície eM dvojky. Názov je Black Shadow, a miesta ktoré nie sú čierne sa fakt hľadajú veľmi ťažko. Dokonca aj čísla predajov sú čierne a vskutku pozitívne, 12-tisíc predaných kusov vôbec nie je málo. Stačilo to na titul najúspešnejšieho eMka v roku 2017. Tlieskam.

Black on black dizajn skvele dopĺňajú 19-palcové kované disky.

Zmeny sa však dotkli iba vizuálu, pod kapotou stále bije šesťvalcové oturbené srdce s výkonom 272 kW/370 koní. Všetka sila stále smeruje výhradne na zadné kolesá, buď za pomoci 6-stupňového manuálu, alebo príplatkového 7-stupňového automatu M DCT Drivelogic. Podvozok je samozrejme vyladený na základe mnohoročných skúseností z motoršportu. Na stovku vyrazí s automatom iba za 4,3 sekundy, s manuálom to síce potrvá o pár desatín dlhšie, o to zábavnejšie to však bude. 

Ako napovedá názov, na výber je iba jeden odtieň laku a to metalická čierna s názvom Sapphire Black. Čiernočierny dizajn skvele dopĺňajú 19-palcové kované disky v matnom čiernom vyhotovení s Y-spoke lúčmi. Hneď som si spomenul na M4 CS. 

Ďalej tu máme karbónové kryty spätných zrkadiel, lesklé čierne ľadvinky chladiča a výduchy v blatníkoch v rovnakej farbe. V zadných partiách tróni karbónový difúzor spod ktorého ústia štyri koncovky výfuku. Samozrejme čierne. O interiéri sa tlačová správa nezmieňuje, tam bude voľba na chuti zákazníkov. Tí si budú môcť prvé čierne kupéčka objednať už v apríli tohto roku. 

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: