Menu

Legendy 2016 – Malý Goodwood?

 Zúčastnili sme sa akcie Legendy 2016, a prinášame vám krátky report z tejto benzínom a pohodovou atmosférou presýtenej akcie.

  Každý automobilový fanúšik pozná akciu pod názvom Festival of speed – Goodwood. Obrovská akcia ktorá sa každoročne koná v Anglicku a hostí tie najlepšie autá z minulosti aj súčasnosti. Pre našinca je to však predsa len kúsok od ruky, a iba tak si odbehnúť na víkend do Anglicka je drahé. Minulý rok som hľadal podobné akcie a narazil som na jednu, ktorá sa konala v Prahe. Hovorím si OK, je to kúsok zájdem pozrieť a uvidím. Jednalo sa o druhý ročník, a zamiloval som sa. Osobitá atmosféra nádherného parku Psychiatrickej liečebne v Bohniciach ma dostala, a tešil som sa na tretí ročník ktorí sa konal tento víkend 11-12. júna 2016. Hlavným ťahákom tohotoročnej akcie bolo najväčšie stretnutie originálnych modelov Škoda 130RS, celkovo sa podarilo na akciu dostať 15 kúskov.

  Koncept celej akcie je jednoduchý a nanajvýš príjemný. Prechádzate sa po peknom čistom areáli, nasávate príjemne slniečko, užívate atmosféru a popritom sú všade okolo vás vystavené tie najkrajšie automobilové kúsky. Môžem povedať, že keď idete na autosalón a vidíte autá profesionálne nasvietené urobí to dojem, ale vidieť ich na dennom svetle v prírode, jemne zaprášené alebo mokré od krátkeho dažďa to je proste o niečom úplne inom. Viac vnímate ich podstatu ako prostriedku na zábavu či úžitkový stroj. Popri tom ako sa počas prechádzky po parku kocháte a neviete kam skorej otočiť hlavu, zrazu započujete mohutný zvuk a strieľanie do výfukov od exhibície rallye špeciálov. Súčasťou akcie nie je len statická prezentácia, ale aj dynamické ukážky na krátkej rýchlostnej skúške. Jediné čo vám stačí je nájsť miesto s dobrým výhľadom na trať, a pripraviť si zmysly na poriadny zvukový náklad. Počas exhibičných jázd sa postupne predstavili veterány, súčasná produkcia, rallye špeciály a čerešnička na torte boli Dakarské špeciály v podobe Tatier či neskutočne hlučného Hummer H3.

IMGP0783

 

Celý areál bol rozdelený do niekoľkých sekcií a každý si prišiel na svoje. Máte radi ameriky či taliansku produkciu? Žiaden problém, určite by ste v areáli našli vášho favorita bez ktorého by ste najradšej už nešli ani domov. Pre fanúšikov súčasnej produkcie tu mali svoje zastúpenie napríklad automobilky: Mercedes, Ford, Audi, Jaguár či Lexus spolu s Toyotou. Za zmienku určite stojí aj fakt, že takmer všetky autá v stánkoch automobiliek boli otvorené, a mohli ste si ich poriadne poprezerať zvonka aj zvnútra. Po dôkladnom preštudovaní Lexusu GS-F, nového Mercedesu C kupé či nádherného Fordu Mustang 2016 som došiel k záveru, že ešte to nie je s autami také zlé ako sa niekedy môže zdať.

 

IMGP0782

 

Prečo som zvolil nadpis Malý Goodwod? Legendy 2016 sa rozlohou, počtom vystavených áut či menom vo svete zatiaľ nemôžu so slávnym Goodwood-om porovnávať, ale majú našliapnuté na svetlú budúcnosť. Po organizačnej či programovej stránke sú zvládnuté naozaj profesionálne, a my sa už tešíme na 4. ročník Legiend v roku 2017. Odporúčanie na záver znie, že pokiaľ máte radi autá a atmosféru okolo nich, budúci rok nemôžete chýbať.

 

 

 

 

 

 

%d blogerom sa páči toto: