Menu

Novitec posilnil Ferrari GTC4 Lusso.

Novitec po novom vylepšuje už aj automobily značiek Rolls-Royce, McLaren či dokonca Tesla. No jeho začiatky sú spojené práve s trojicou talianskych automobiliek. Poslednou novinkou úpravcu je švortmiestny grandtourer s označením GTC4 Lusso T s prepĺňaným osemvalcom pod kapotou. 

„Rodinné“ Ferrari s pohonom zadných kolies a riadením všetkých štyroch vďaka dvakrát prepĺňanému osemvalcu dosahuje výkon 610 koní, ako to však už poznáme, mnohým zákazníkom nestačí či už stádo pod kapotou, alebo dizajn. Pre takýchto sú tu potom úpravcovia ako Novitec, pripravený splniť všetky želania bohatých a neukojiteľných autičkárov. 

Výfukový systém môže byť vyrobený z nerezovej ocele, alebo z INCONELU. Viete si predstaviť ten orchester?!

Lusso dostalo od Novitecu drobné vizuálne vylepšenia ako upravený predný spojler, nástavce prahov a zadnú časť s pozmeneným dizajnom. V ponuke ja aj šesť variánt diskov, športový znížený podvozok alebo rozširovacie podložky. Aby toho nebolo málo tak je v ponuke aj vylepšený výfukový systém, ktorý zníži hmotnosť no zároveň vylepší zvuk. Ten môže mať elektronickú klapku, no i nemusí. Môže byť vyrobený z nerezovej ocele, alebo z INCONELU. Viete si predstaviť ten orchester?!

Na záver netreba opomenúť zvýšenie výkonu, ktorý poskočil z pôvodných 610 koní (449 kW) na pekných 709 koní (521 kW). Aj vďaka 99 koňom naviac šprintuje taliansky rodinný shooting-break na stovku za 3,2 sekundy a maximálka dosahuje 325 km/h.

V kabíne sa rovnako dostalo na pár vylepšení ako je iné obloženie, viac alcantary alebo iné kožené čalúnenie. Spoločnosť Novitec cenu úpravy zatiaľ nezvrejenila, no tak či tak je určená len tým, ktorí zároveň majú pár desiatok tisíc na GTC4 Lusso T. 

 

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: