Menu

Porsche 911 Carrera T: Menej je viac

Porsche a jeho 911-ka sú odjakživa legendy, dokazuje to i fakt, že modelový rad 911 tvorí v súčasnosti už 22 variánt. No a kedže dobrého je stále málo, tak teraz pribúda varianta s prívlastkom T. Tá nielen odkazuje na model z roku 1968, ale sa do starých časov aj vracia svojím purizmom. 

 

Celý ošiaľ započalo moderné Porsche 911 R s atmosférickým motorom a manuálom v limitovanej verzii. Následne sa na rad dostali aj ostatní, keď automobilka priniesla verziu GT3 s Touring Package. Manuál a žiadne krídlo. S podobným receptom na to Nemci idú aj z opačnej strany portfólia, kedže základná Carrera po novom dostáva verziu s prívlastkom T (Touring). 

 

 

Nakoľko sa jedná „len“ o nadstavbu základnej verzie, tak sa o pohon stará dvakrát prepĺňaný šesťvalec s objemom tri litre a výkonom 370 koní. Na zadné kolesá smeruje krútiaci moment 450 Nm buď prostredníctvom dvojspojky PDK, zaujímavejšou voľbou (sériová výbava) však je sedemstupňový manuál. Zrýchlenie na stovku s ním trvá 4,5 sekundy a maximálka je 291 km/h. Príplatková dvojspojka síce radí rýchlejšie, šprintuje na 100 km/h len za 4,2 sekundy, no verím, že manuál si svojich zákazníkov nájde v hojnom počte. 

Šetrilo sa každým gramom, len pre dosiahnutie vodičských pôžitkov. 

 

Štandardom je pruženie PASM Sport s o 20mm nižším posedom a mechanický samosvor. Príplatok pre zmenu treba na balík Sport Chrono, a k dispozícii je aj riadenie zadnej nápravy.

Carrera T je navyše ľahšia vďaka diéte. Tá sa dotkla napríklad zvukovej izolácie, sklá sú tenšie, klučky na dverách nahradili textilné pútka a namiesto navigácie/rádia tu nájdeme iba jeden veľký odkladací priestor. Namiesto ovládania audiosystému na volante svietia len dve prázdne miesta. Šetrilo sa každým gramom, len pre dosiahnutie vodičkských pôžitkov. 

Zvonku bude Carrera T rozpoznateľná pozmeneným predným spojlerom a grafikou s označením na bokoch. Verzia bude dostupná výlučne ako kupé a na domácom trhu je dostupná za 107 553 Eur.  

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: