Menu

Bugatti Chiron má na konte prvý rekord!

Bugatti už od svojho znovuzrodenia láme rekordy, či už sa jednalo o model EB110 alebo známejší Veyron. Chiron bol ešte len v plienkach, no celý svet horel očakávaním čo prinesie. Priniesol modernizovaný dizajn, vylepšenú pohonnú jednotku, ešte viac luxusu, takže je pripravený lámať ďalšie rekordy. Stádo jeden a pol tisíca koní teraz zaútočilo na rýchlostnú métu 400 km/h a zahrialo brzdy. Úspešne! 

1500 koní, pohon všetkých kolies a sofistikovaná technika, výsledkom by mal byť rekord. Šprint Chironu je vskutku bombastický, v režime Top Speed dovoľuje dosiahnuť maximálku vyššiu než „len“ elektronicky obmedzených 380 km/h. Magickú tristovku Chiron dosiahol na vzdialebosti približne jedného kilometra za 13,1 sekundy (!), behom 32,6 sekundy už bola na tachometri hodnota 400 km/h. To je znateľne viac než predchodca Veyron. Celkový čas 0-400-0 km/h sa zastavil na hodnote 41,96 sekundy a prejdená vzdialenosť bola iba 3112 metrov. 

Džínsy, košela a absolútna pohoda. V 400 km/h!

Konkurencia v podobe Koneiggseggu One:1 je síce v šprinte rýchlejšia, Regera by na tom mala byť ešte lepšie, no Bugatti Vás odvezie na druhý koniec Európy s noblesou a ako v bavlnke. Chcete dôkaz? Pozrite sa na J.P.Montoyu, ktorý Chiron riadil – džínsy, košela a absolútna pohoda. V štyristovke. 

Pýtate sa čím rekordné Bugatti natočili? V končinách Česka a Slovenska sa traduje že ako kamerový voz poslúžila čipnutá Octavia 1.9 TDI, no odpoveď je oveľa jednoduchšia. Kamerovým vozom bol proste iný Chiron, ktorý si kvôli technickej záťaži na métu 400 km/h siahnuť nemohol. Nám teraz už zostáva len čakať na ďalšie rekordy, najlepšie ten rýchlostný.


 

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: