Menu

Chcete nevšedné Ferrari? Kúpte si modré Enzo.

Existujú ľudia, pre ktorých je samotné auto vzácnosť. Potom sú tu takí, ktorí musia mať niečo špeciálne, napríklad príplatkový lak/fóliu na inak obyčajnom aute. O level vyššie sú ľudia, ktorí chcú špeciálne auto. Kúpia si teda Ferrari, a nie hocijaké. Prečo nemať práve Enzo? A prečo ho nemať dokonca s nezvyčajným lakom, červené má predsa každý. Momentálne je jedno na predaj a je modré. Áno, modré Ferrari. A ja sa rovno priznám k jednej úchylke: modré Ferrari milujem! 

Ferrari Enzo bolo už pri svojom predstavení predurčené na to, aby sa stalo zberateľkou klasikou. Tento fakt naberá na sile v prípade, že ide o jedinečný kúsok. Keď vyšiel tento konkrétny exemplár z továrne tak bol obdarený lakom Matt Titanio Extra Campionario, bol jediným Enzom ktoré bolo lakované týmto odtieňom. Auto však medzičasom zmenilo majiteľa, no a ten sa rozhodol aj pre zmenu odtieňa. Enzo sa teda zaodelo do modrého hávu s názvom Blu Tour de France. Že stratilo na svojej jedinečnosti? To vôbec, stále je jediné svojho druhu (alebo skor farby).

Srdce Enza hádam ani netreba pripomínať, 660-koňový dvanásťvalec Tipo F140B s objemom 6 litrov dokáže petrolheadom postaviť chlpy v päťkilometrovom okruhu.

 

Srdce Enza hádam ani netreba pripomínať, 660-koňový dvanásťvalec Tipo F140B s objemom 6 litrov dokáže petrolheadom postaviť chlpy v päťkilometrovom okruhu. Jedinečný superšport je navyše v top kondícii, má najazdených iba 8 884 kilometrov. Má taktiež kompletnú servisnú históriu, originálne dokumenty a certifikát Ferrari Classiche. Takže kto prispejete „pár“ Eur chlapcovi, ktorý má úchylku na modré Ferrari? Neviem presne koľko, vyvolávacia cena nebola oznámená. Pripraviť mi však treba pekne mastnú sumičku. 

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: