Menu

Video: Britský Vulcan ukázal svoju silu!

Prírodné živly a ich výčiny sú väčšinou neočakávané, rovnako ako by ste nečakali erupciu na bristkých ostrovoch. Aston Martin Vulcan však nie je pomenovaný po sopke, takže katastrofických následkov sa v tomto prípade netreba obávať. Jeho meno odkazuje na niekdajší britský strategický bombardér, ktorý mal za úlohu niesť na palube jadrovú nálož. Tú však nesie aj Aston, našťastie nie jadrovú…

Kompresory, turodúchadlá, elektromotory, KERS systémy, a tak ďalej. V dnešnej modernej dobe to pri pretekoch za výkonom už je tak. No Aston Martin akoby zaspal dobu. Jeho Vulcan má 820 koní. Atmosférických! Žiadne prepĺňanie, žiadne elektromotory kade tade po nápravách a kľukách. Jednoducho viac než osem stoviek koní z poctivého dvanásťvalca, ktorý má dávny pôvod v sedane od Fordu. 

Balík AMR Pro posúva šialenosť Vulcanu na ešte vyššiu úroveň! Že sa to nedá? Pár miliónov Eur vás presvedčí o opaku.

Briti to všetko korunovali precíznou aerodynamikou, kvalitnou diétou a keďže nechcú svojich zákazníkov zabiť tak aj niekoľkostupňovou trakčnou kontrolou. Ako bonus dostanete ku každému Vulcanu lekcie jazdy na okruhu aj s tímom, ktorý sa vám o auto postará. Pre tých, ktorým je stále toto všetko málo si automobilka pripravila malý bonus v podobe balíka AMR Pro. Ten kladie ešte väčší dôraz na aerodynamiku a šialenosť Vulcanu posunie ešte na vyššiu úroveň. Pochybovali sme, že sa to ešte dá, no v Goodwoode nás presvedčili že áno. 

Celkový prítlak činí 408 kg. Len tak pre porovnanie: Aston Martin Vantage GTE z Le Mans produkuje „iba“ 317 kg prítlaku. Súčasťou balíka je aj sekvenčná prevodovka s kratšími prevodmi, takže výjazdy z pomalých zákrut budú opäť o niečo rýchlejšie. 

Aston Martin akoby zaspal dobu. Jeho Vulcan však má 820 koní. Atmosférických!

Sú tu však aj dve zlé správy. Tou prvou je, že s autom nemôžete vyjsť na verejné komunikácie. Druhou je, že Vulcan je beznádejne vypredaný. Žialbohu nezostáva nič iné, než si jeho vyvádzanie na okruhu vychutnať aspoň z videa. 

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: