Menu

LEGENDY 2017: Oslava automobilového umenia

Druhý júnový víkend sa v Prahe konal už štvrtý ročník automobilovej slávnosti menom LEGENDY. Bolo pre nás príjemné spojiť víkendový pobyt v Prahe práve s touto akciou, a hneď na začiatok môžeme prezradiť, že sme urobili veľmi dobre. Čo sme videli a zažili? Pozerajte a čítajte.

 

Taktiež trpíte psychickými poruchami typu petrolhead, carholic alebo autičkár tak ako my? V tom prípade pre Vás bola nedávno Psychiatrická liečebňa v pražských Bohniciach tým pravým miestom. Druhý júnový víkend ste tu totiž mohli nájsť všetko, čo ukojilo vaše chute a nároky. Motorky? Na mieste. Veterány? Splnené! Novinky a pretekárske špeciály? Nech sa páči, na mieste!

 

Exkluzívna Huayra v červeno-čiernej kombinácii bola hlavnou hviezdou slávnosti.

 

 

Hneď po vstupe do pokojného areálu nás uvítalo talianske umelecké dielo, ktorého autorom je Horacio Pagani. Exkluzívna Huayra v červeno-čiernej kombinácii bola hlavnou hviezdou slávnosti a poriadnym magnetom na všetkých okoloidúcich. Môžete si ju kľudne predstaviť ako temperamentnú Talianku, ktorá Vás s úsmevom uvedie k ďalším nemenej krásnym krajankám, ktoré sa nachádzali len o kúsok ďalej. Trochu bokom sa nachádzala ďalšia červená, no nie kráska, skôr sviňa. Takzvaná “Rote Sau”, teda Mercedes-Benz 300SEL 6.3, stála po boku nového pretekárskeho špeciálu AMG GT GT3. Spoločnosť im robila kompletná paleta AMG modelov aj s brutálnym SLS AMG Black Series.

Dáma v rokoch menom Miura má stále krásy na rozdávanie, a moje subjektívne očko zaujala svojimi krivkami oveľa viac než futuristické Centenario.

O pár minút sme natrafili na ďalšie Talianky, je ich tu požehnane. Kráska a zviera v podobe Miury a Centenaria si jednoznačne zaslúžia pozornosť. Dáma v rokoch menom Miura má stále krásy na rozdávanie, a moje subjektívne očko zaujala svojimi krivkami oveľa viac než futuristické Centenario. Aby sme však nepísali len o moderných Taliankach a Nemcoch, pozrieť sme si boli aj francúzske klasiky, legendárne americké muscle cars alebo japonskú scénu.

Ako to už na tomto podujatí býva zvykom, tak exponáty neboli iba tak staticky vystavené. Mnoho z nich sa predviedlo na trati, off-roady sa zas predviedli v ťažkom teréne. Rallye špeciály kvalitne vytrestali asfaltovú trať, no to čo jej spôsobilo dakarské monštrum LIAZ asi nemá obdoby. Asfalt doslova vytrhalo a dlažobné kocky rozhádzalo v asi desaťmetrovej vzdialenosti od trate. Keď sa na Vás hore kopcom valí kus kameňa spod kolies LIAZ-ky tak Vám naozaj nie je všetko jedno.

Monštrum LIAZ, ktoré na trati trhalo asfalt! Doslova…

Legendy nás síce unavili, no odchádzali sme nadšení. Nedajú sa prejsť za dve hodiny ako autosalón, strávite tam bez problémov dva dni. Raz Vás zaujme to, inokedy tamto, zastavíte sa pri trati a užívate si atmosféru. Hodiny utekajú ako voda, dáte si obed a a čas letí ďalej. Ak čas vydá, tak bez suveníru neodídete. či už letáky, balóny alebo sa zastavíte v stánku Legiend, prípadne Racelife.cz. Za zmienku stojí napríklad limitovaná edícia hodiniek (40 kusov), ktoré majú na zadnej strane vyobrazené práve logo LEGENDY.

Dá sa čakať, že podobné podujatia sa budú v našich končinách množiť, no iba Legendy sa nám vryli do srdca. Sú pre nás takým českým Goodwoodom, a je otázne, či ich niečo prekoná. Prekonajú však Legendy samotný Goodwood? Dám Vám vedieť v júli, keď sa z Goodwoodu vrátim.

[foogallery id=“2857″]