Menu

Malé talianske nebo uprostred Dánska

Hľadať niečo a nájsť niečo iné, lepšie. To sa nestáva často, skôr sa to nenájde vôbec, ale keďže som mal šťastie, podelím sa s vami o svoj krátky príbeh.

 

Bol to taký nemastný-neslaný deň. S kamošom, ktorého som počas predvianočných dní navštívil v ďalekom Aarhuse v Dánsku, sme sa rozhodli ísť sa pokochať peknými, novými autami do showroomu Alfy Romeo. Nakoľko som v danej oblasti býval nejaký ten čas, vedel som, kde hľadať. Prichádzajúc na miesto sme však zistili, že predajca sa zrejme presunul na iné miesto.

Otočíme sa a zistíme, že naozaj to tam už nefunguje ako pred časom. Okolo sme si však všimli veľkú budovu predajcu značky Mazda a vonku tam stálo niekoľko krásnych, nových modelov MX-5, tak reku sa ideme pozrieť. Vo vnútri mali tiež pár, dokonca aj veľmi peknú, zachovalú druhú generáciu NB v čiernej farbe a ešte aj úplne prvú NA v červenej, ako ju poväčšina poznáme.

24

To však nebol pôvodný plán, tak siaham po mobile a googlim. Prvý web, ktorý vyhľadalo, mal názov Juel Auto a mala to byť Alfa Romeo. Zadávam do navigácie adresu na druhom konci Aarhusu a vyrážame. Pomaly sa už zvečerievalo, ale svetla ešte bolo dosť na to, aby sme si stihli všimnúť veľký znak Alfy Romeo už z diaľky prichádzajúc na miesto. Vtom nás čakalo veľmi milé prekvapenie. Iba vonku len tak postávali tri rozkošné Ferrari 308, dve v červenej a jedno bez značiek v žltej farbe. Vedľa tiež stála Giulietta QV, ktorú sme však pôvodne chceli pokukať, či so šťastím aj vyskúšať.

Zachádzame za roh zaparkovať, ešte sme ani nevošli do križovatky a všímame si doslova vitrínu spojenú s tou istou budovou. Celí vo vytržení sme vyskočili z auta a okamžite dobehli k presklenému výkladu a obdivovali tie nádhery. Alfa Romeo 2000 Spider, Lancia Fulvia Zagato 1.3 S, Ferrari 308 Quattrovalve, Maserati GranSport, Ferrari 348 GTS, Alfa Romeo GTV Spider. Fotíme a kocháme sa.

02

Nahrávam si ich, rozprávam o nich držiac si tú eufóriu stále v sebe.

Keď sme ako-tak z toho vytriezveli, kráčame v ústrety tým Ferrari pred objektom. Garáž bola otvorená a páni staršieho veku, ktorí tu očividne pracujú, akurát parkovali trojičky dovnútra na noc. Ono to však nebola garáž, ako skôr dielňa. Na dvoch zdvihákoch mali ďalšie Ferrari 308 a k tomu aj dvanásťvalcovú štvormiestnu limuzínu Ferrari 400I, ktorej zospodu boli vidieť nádherné, obnažené výfukové zvody vyvedené hneď za prednými kolesami. Predsa si to nenechám ujsť a navyše stále v nemom úžase beriem mobil do rúk, fotografujem a natáčam si. Bude dobré video, vravím si.

Keď už páni upratali všetky tie Talianky dovnútra, volá nás a chce, aby sme vyšli druhými dverami. Mysliac si, že OK, na dnes teda asi stačilo, nám otvoril iné dvere medzimiestnosti a mne padla sánka. Pustil nás do tej vitríny! Okamžite zas beriem smartfón do rúk a nenechávam sa ničím obmedzovať. Namierim objektív na seba a nahrávam úvod do videa vediac, že toto video bude stáť za to. Obchádzajúc každú z nich, vrátane Vespy v kúte a Alfy Romeo MiTo Quadrifoglio Verde hneď vedľa, si ich všetky nahrávam, rozprávam o nich držiac si tú eufóriu stále v sebe. Keď už sa povenujem každej, ešte si robím niekoľko fotografii a kochám sa.

extra

V podstate Giulia Coupé v, ako inak, červenej farbe. Azda v tej najlepšej.

Prechádzame ďalej a tam na nás čakalo ešte jedno zlatíčko. Klasika zo 70. rokov. Alfa Romeo 2000 GT Veloce Coupé Bertone. V podstate Giulia Coupé v, ako inak, červenej farbe. Azda v tej najlepšej. Pýtam sa chlapíka, na detaily a vraví mi, že práve bola predaná za 300 tisíc dánsky korún (40 000 eur). Myslím si, že ani nejako extrémne veľa. Akurát ju renovovali, chýbal jej aj predný nárazník.

Na záver ďakujeme ústretovému personálu za túto možnosť. Kráčame v autu a zároveň sa ešte lúčime aj s tmavosivou Toyotou GT86, ktorá celkom isto patrila niekomu spomedzi nich. Štartujeme, pán sa ešte pristaví k oknu a pozerá, akým atraktívnym kupéčkom sme prišli. Odchádzame a bolo nám absolútne jedno, že sme sa nakoniec ani k pôvodne plánovanej testovacej jazde vôbec nedostali. Možno nabudúce.

 

 

 

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“25″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“150″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“1″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Prezentácia]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

O autorovi

Samuel Nanias

A guy living for his passion

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: