Menu

Aston Martin Vanquish S: Labutia pieseň

Niektoré veci sa meniť nemusia a jednou z nich je práve atmosférický dvanásťvalec od britskej značky Aston Martin. Vanquish S si ho aj ponechal, no s vyšším výkonom a luxusné gétéčko dokonca získalo ešte zvodnejšie krivky. Takto sa nám to páči.

Britský Aston Martin tento rok začal novú kapitolu vďaka modelu DB11 s prepĺňaným dvanásťvalcom. Neboli by to však Briti, keby nevytiahnu niečo archaické. No dobre, až tak archaické to nie je, je to vynovený Vanquish S. Luxusné GT, ktoré má stále pod kapotou atmosféricky plnenú strojovňu s dvanástimi valcami. A po novom poteší oko ešte viac, a to hlavne keď vám ukáže zadok.

01

Zovňajšok Vanquishu dostal zmeny vďaka ktorým pôsobí sviežo a dynamickejšie než kedykoľvek predtým. Prieduchy na kapote, upravený predný nárazník s väčším spojlerom a nové kolesá, to všetko sú iba decentné úpravy v porovnaní so zadnou časťou. Tam tróni mohutný difúzor a trčí štvorica koncoviek výfuku, pripravených na počkanie zahrať dvanásťvalcovú hymnu. Bola by to len radosť nechať sa ním predbehnúť.

Interiér britského GT až tak veľa zmien nepobral, no za zmienku stojí obklad v podobe surového grafitu. Na ostrovoch asi karbónové vlákno už nie je „in“. Čalúnenie interiéru je vyhotovené s prešívaním bielou niťou, ktorá sa tiahne ako pavučina celým interiérom. Čo viac bolo treba, predsa luxusu a elegancie bolo u Astonov vždy viac než dosť.

06

Pod kapotou ešte stále tróni atmosférický dvanásťvalec s objemom 5,9 litra, ktorý sa britským inžinierom podarilo vyladiť až na výkon 441 kW (600 k). O prenos sily sa stará vylepšený 8-stupňový automat, pri ktorom Aston Martin sľubuje rýchlejšie reakcie. Vylepšením prešli aj podvozkové komponenty ako tlmiče, stabilizátory aj pružiny. Na americkom trhu bude novinka stáť majiteľov 294 950 dolárov, čo je v prepočte na eurá približne 275-tisíc.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“24″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“150″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“1″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Prezentácia]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: