Menu

LaFerrari Aperta si v reklame uctilo predkov

Reklamy a upútavky na nové automobily máme pred očami hádam každý deň, no výstavných kusov ako Ferrari je medzi nimi ešte menej než šafranu. V prípade, že sa jedná o model LaFerrari Aperta to však musí byť niečo výnimočné. A myslím že automobilke z Maranella sa to podarilo…

Na úvod si pripomeňme Ferrari LaFerrari Aperta, ktoré vzniklo pri príležitosti 70. výročia legendárnej značky. V postate sa jedná o LaFerrari, ktoré zhodilo strechu a na svete bude iba toľko exemplárov, že asi ťažko nejaké uvidíme naživo. Takže utrime slinu a ideme ďalej.

…Ferrari 125 S, 250GTO alebo P4. Samé legendy…

Aby sme sa dostali k veci. V reklame sa za volant hyperauta bez strechy posadil Sebastian Vettel a popreháňal ho po meste i trati. Celé video sa však nesie aj v znamení spomienok na legendárne kúsky z maranellských stajní. Spomeniem napríklad Ferrari 125 S, 250GTO alebo P4. Samé legendy však? A pritom sa vo videu zjavujú tak nenútene, že si ich na prvý pohľad možno ani nevšimnete.

Je samozrejmé, že 70 rokov existencie automobilky si treba uctiť, no a LaFerrari Aperta vskutku vzdáva hold všetkým svojim predchodcom. My si aspoň môžeme vychutnať jeho krivky vo videu, jeho zvuk a zamyslieť sa nad tým, ako sa zmenila doba a autá za 70 rokov. Ale veď najnovšia Aperta raz tiež bude takou legendou ako bolo napríklad 250 GTO.

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: