Menu

Huracán Spyder LP580-2 prináša menej koní, no viac zábavy

Nebo nad hlavou? Splnené. Poriadny hluk? Nech sa páči. Pretáčavosť? Ehm…na počkanie. Áno dámy a páni, Huracán Spyder prišiel o pohon prednej nápravy a bude k dispozícii ako divoký býk s vrtkým zadkom.

Lamborghini pod vedením nového bossa Stefana Domenicaliho uvádza medzi kmeňové modely novú verziu Huracánu. Jedná sa o roadster s výlučne zadným náhonom. Takže holé nebo nad hlavou, rev desaťvalca a nezbedný zadok. Áno Stefano, presne si vystihol moje mokré sny. Podobne ako kupé, sa tak i otvorená verzia obohacuje o súrodenca síce s nižším výkonom, no zato vyššou dávkou zábavy a adrenalínu.

03

Takže holé nebo nad hlavou, rev desaťvalca a nezbedný zadok. Áno Stefano, presne si vystihol moje mokré sny.

Ako však Huracán s vrtkým zadkom spoznáme? Má pozmenený predný nárazník s inými nasávacími otvormi a zadok tiež dostal plastiku. Väčšina zmien mala vzor súrodencovi s pevnou strechou – Huracáne LP580-2. Navyše tu máme nové 19-palcové kolesá s novým dizajnom menom Kari. Mechanizmus strechy zostal nezmenený a jej otvorenie/zatvorenie trvá 17 sekúnd.

Talianskeho býka stále poháňa atmosférický desaťvalec s objemom 5,2 litra, ktorý posiela na zadné kolesá výkon 580 koní. Navzdory absencii pohonu všetkých kolies je Huracán Spyder RWD tažší, než iné verzie. Ručička váhy sa zastaví na hodnote 1509 kilogramov a hmotnosť je prerozdelená v pomere 40:60 v prospech zadnej nápravy. Po ostrom štarte sa na stovku dostane za 3,6 sekundy, o rýchle radenie rýchlostných stupňov sa postará 7-stupňová dvojspojka. Kvôli zmene vlastností boli optimalizované podvozkové komponenty a bola prekalibrovaná stabilizácia aj s trakčnou kontrolou.

Paleta modelov s býkom v znaku tak je znovu obohatená a zábavnejšia. Rodinu Huracánu tak po novom tvoria dve kupé s označením LP610-4 a LP580-2. No a pred dnešnou novinkou tu pravdaže bola a stále je verzia LP610-4 Spyder. u Talianov je tak výber znovu bohatší, predaje pôjdu no za koľko to bude sme sa zatiaľ nedozvedeli.

 

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“20″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“150″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“1″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Prezentácia]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: