Menu

Prvé SUV od Alfy Romeo sa volá Stelvio

Alfa Romeo potrebuje predaje ako soľ. So súčasným populárnym trendom SUV modelov prichádza aj táto automobilka po prvýkrát so zdvihnutým športovo-úžitkovým automobilom.

Nejakú dobu dozadu malo problémy aj Porsche. Akoby zázračne ho zo šlamastiky vytiahol úplne nový, dovtedy u Porsche nevídaný typ auta, SUV. Cayenne. Porsche pomohol späť k sláve, ale hlavne pozitívnym číslam. Neskôr naň nadviazala Panamera a Macan a Porsche žiari ako nikdy predtým. Pevne veríme v podobný scenár v prípade Alfy Romeo.

01

Nové Stelvio sa založené na platforme Giorgio, rovnakej, akú využíva aj GIulia. Znamená to, že viaceré, ak nie všetky motory bude zdieľať so sedanom. S istotou vieme, že príde dvojlitrový turbobenzín s výkonom 280 koní, ktorý dávajú do GIulie Veloce. Má mať 415 Nm krútiaceho momentu a maximálku 231 km/h.

Vrcholom ponuky, ktorý zatiaľ ako jediný predstavili na fotografiách, bude Quadrifoglio s vidlicovým twin-turbo šesťvalcom Ferrari a 510 koňmi. Z objemu 2,9 litra dosahuje úctyhodných 600 Nm, ktoré dostáva na kolesá prostredníctvom automatickej prevodovky ZF. Akcelerácia na stovku mu trvá iba 3,9 sekundy a vytiahne to až na 284 km/h.

[singlepic id=724 w= h= float=center]

Na rozdiel od Giulie napriek rovnakej platforme má Stelvio byť iba štvorkolkou. K tomu zrejme vypadne z ponuky aj manuálna prevodovka, čo by však v prípade Stelvia nemal byť problém. Navyše samotné preradenie automatu trvajú len 0,1 sekundy.

Ak Giulia nespasí Alfu, Stelvio má na to predpoklady. Vyzerá veľmi dobre, celkom isto bude jazdiť veľmi príjemne a je to Alfa, čo zaručuje inakosť oproti klasike – voči nemeckej konkurencii.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“19″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“150″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“1″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Prezentácia]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

O autorovi

Samuel Nanias

A guy living for his passion
Comment 1
  • Alfa Romeo Giulia GTA: Oslava s legendou – Carhead.sk

    […] Talianska automobilka Alfa Romeo už 110 rokov prináša štýlové autá, ktorým nechýba dravosť a športový nádych. A nebude to iba nádych, ich historické úspechy dokazujú, že mnohým modelom v žilách skutočne prúdi ostrý taliansky temperament. A tentokrát to tiež nebude nejaká siesta. […]

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: