Menu

Stanice Tesla Supercharger už nebudú „forever free“.

Tesla pri uvádzaní Modelu S sľúbila svojim zákazníkom doživotné využívanie nabíjačiek Supercharger úplne zdarma. No teraz sa veci menia a zo slovného spojenia „forever free“ sa vytráca práve slovíčko „free“.

S uvedením revolučného Modelu S od Tesly prišiel aj prísľub doživotného využívania sietí nabíjačiek Supercharger úplne zdarma. Automobilka však teraz mení politiku a využitie jej nabíjačiek bude spoplatnené. Vyhnime sa však stresu a panike, na problematiku sa pozrieme síce stručne, no postupne a laicky.

01

Ak sa na to pozrieme z neelektrického pohľadu, tak je to akoby ste si kúpili sedmičkové BMW a bavorská automobilka vám bude doživotne platiť pohonné hmoty. Dobrý deal? Určite áno.

Dobíjanie zdarma zostáva pre všetky doteraz zakúpené exempláre. Rovnako všetci, ktorí si Teslu objednajú do konca roku 2016 túto výhodu ešte získajú. Ak sa na to pozrieme z neelektrického pohľadu, tak je to akoby ste si kúpili sedmičkové BMW a bavorská automobilka vám bude doživotne platiť pohonné hmoty. Dobrý deal? Určite áno.

Zákazníci, ktorí si automobil značky Tesla zaobstarajú neskôr však nebudú zrovna zdieraní. Každoročne by mali dostať 400 kWh elektriny zdarma, čo by malo vystačiť približne na 1600 km. Takže pozor na ten Ludicrous režim chlapci. Po prečerpaní tejto hranice už bude každé jedno dobíjanie spoplatnené jednotkovou cenou za 1 kWh.

Tesla si ale neplánuje robiť zo staníc Supercharger zdroj ziskov, jedno nabíjanie údajne stále vyjde o dosť menej než „plná“ v konvenčnom aute. Jednotková cena nebude globálna, ale bude sa odvíjať od cien v danom štáte. Tesla tak stále zachováva priaznivú cenovú politiku, uvidíme aká bude budúcnosť…

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“17″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“150″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“1″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Show slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: