Menu

Shelbyho Mustang z autopožičovne pôjde do dražby.

Shelby? Autopožičovňa? Verím, že podaktorým sa toto spojenie nezdá. A čo ak spomeniem Mustang GT350H? Ani teraz vám to nedoplo? Tak čítajte ďalej. Dražiť sa totiž bude legenda patriaca ešte väčšej legende.

Nemali ste ešte auto z požičovne? Skúste si to. Sú to predsa tie najrýchlejšie autá. Toto pravidlo dávnejšie v USA platilo naozaj a doslova. Carroll Shelby totiž v 60-tych rokoch postavil špeciálnu sériu modelu Ford Mustang GT350H, pričom písmeno „H“ v názve prezrádzalo, že boli určené pre autopožičovňu Hertz.

03

Špecialitka bola identifikovateľná veľmi ľahko a to hlavne kvôli „rýchlym pásom“ zlatej farby s názvom LeMans, ktoré boli kombinované výhradne s čiernym lakom. Pár kusov však vzniklo v bielom laku s modrými pásmi. Žiabre pred céčkovými stĺpikmi boli nahradené plexisklom a reklamný slogan znel: Rent-a-Racer. Čo viac si priať. Pod kapotou sa pravdaže nachádzal osemvalec s objemom 289 kubických palcov, v preklade do našich pomerov to bolo 4,7 litra. Prevodovka? Spočiatku manuál, neskôr bol zákazníkom dopriaty aj automat. Výfukové potrubie bolo dlhšie než u iných modelov a o prísun čerstvého vzduchu sa postaral i nasávací otvor na kapote vyrobený zo sklenených vlákien.

Mnoho kúskov sa do požičovní údajne vracalo so stopami po inštalácii ochrannej klietky. Niektorí klienti si jednoducho s autom z požičovne vyšlo rovno na preteky asociácie SCCA. Neskôr bola klietka odstránená a auto vrátené do požičovne. No skúste také niečo urobiť teraz, potom dajte vedieť či vám to vyšlo.

A potom stačí novému pánovi nasadiť jazdecké rukavice a úsmev štýle pána Shelbyho. Zaradiť D, vyraziť na cesty a užívať si jazdu. Veď je predsa najrýchlejšie…

Nemyslite si však, že exemplár, ktorý ide do aukcie bol ako predajná *****. Neprešiel rukami každému, je to kúsok po prvom majiteľovi. A to nebol hocikto. Patril totiž priamo legende, pánovi menom Carroll Shelby. Mnoho kúskov síce bolo vybavených manuálom, no Shelbyho „rentcar“ je vybavený 3-stupňovým automatom. Jeho poradové číslo v sérii GéTéHáčok je 1822. Nebol prvý, má automat. Vadí? Láske na prvý pohľad, ktorá má slávneho otca, odpúšťame všetko.

Navyše má toto Háčko čaro prvého majiteľa a je v dokonalom stave. Očakáva sa, že vydražené bude za vskutku nemalé peniaze. A potom stačí novému pánovi nasadiť jazdecké rukavice a úsmev štýle pána Shelbyho. Zaradiť D, vyraziť na cesty a užívať si jazdu. Veď je predsa najrýchlejšie…

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“16″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“150″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“1″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Prezentácia]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: