Menu

Lyžiar Jon Olsson má najrýchlejší Huracán v Európe

Švéd Jon Olsson nie je známy iba ako lyžiar, no nám petrolheadom je predovšetkým známy ako milovník áut. Po smutnom osude jeho Audi RS6 Avant v štýle DTM však fénix vstáva z popola v podobe talianskeho býka, ktorý je poriadne agresívny už na pohľad. O zábavu na zjazdovkách bude postarané…

Švédsky lyžiar Jon Olsson síce miluje rýchle autá, no s ich sériovou podobou sa zďaleka neuspokojí. Iste si pamätáte jeho Audi RS6 Avant s nie málo rozšírenou karosériou a „rakvou“ na streche. Žiaľ časom sa ho zmocnili zlodeji a krásny kúsok ľahol popolom. Už vtedy Olsson avizoval, že príde s novým projektom. Časom vysvitlo, že si zaobstaral nové Lamborghini Huracán LP610-4, no a dnes už ho vidíme v úprave pre Jona tak typickej.

02

Takže personalizácia by bola, lyžiarsku výbavu je taktiež kam dať. No stačí to? Jonovi určite nie…

Rovnako ako to bolo v prípade predchádzajúcich strojov Olssonovho vozového parku, tak i v tomto prípade sa pod úpravy podpísala švédska spoločnosť Stertman Motorsports. Huracán je „zamaskovaný“ fóliou od firmy WrapZone a box na lyže je vyrobený na mieru z uhlíkových vlákien v spoločnosti 56Nord. Takže personalizácia by bola, lyžiarsku výbavu je taktiež kam dať. No stačí to? Jonovi určite nie…

Desaťvalec s objemom 5,2 litra pod kapotou Huracánu je v tomto prípade nadopovaný prepĺňaním od spoločnosti VF Engineering, vďaka čomu výkon vyskočil na 600 kW (815 k) a krútiaci moment dosahuje 826 Nm. Čerstvý vzduch pre desať valcov má na starosti nové sanie z karbónu. Odvod spalín a určite i krásnu zvukovú kulisu zas má na svedomí nový výfukový systém od renomovanej spoločnosti Akrapovič. Vďaka úpravám vraj toto Lambo zrýchli zo stovky na 200 km/h iba za 5,3 sekundy a malo by sa jednať o vôbec najrýchlejší Huracán v Európe.

05

Na rozdiel od RS6 Avant (nech jej je vrakovisko ľahké) Huracán nemá rozšírený podvozok. Olsson bol tak spokojný s gripom a celkovými vlastnosťami Huracánu, že rozšírenie proste zhodnotil ako negatívum a nič také sa proste nekoná. Odpruženie však má nastaviteľnú svetlú výšku,a je od spoločnosti KW. No a karbón-keramické brzdové kotúče boli vymenené za oceľové, sú vhodnejšie na zimné radovánky.

Takže sa tu jedná o najrýchlejšie, a je dosť možné že aj o najoriginálnejšie Lamborghini Huracán v Európe. Každopádne pri Olssonovom príchode do lyžiarskych stredísk sa majú prítomní skutočne na čo tešiť. A Jon ako majiteľ má pre zmenu postarané o kvalitnú zábavu, ktorú mu v kútiku duše závidíme.

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: