Menu

Pennzoil & SRT Demon: Volajte exorcistu!

Dodge Demon bol už pri svojom odhalení prezentovaný ako skvelý šprintér, možno aj vďaka tomu je stále v očiach mnohých ľudí vnímaný ako rovinkár. Že to nie je pravda dokazuje aj reklama na mazivá od spoločnosti Pennzoil. Tento americký démon si vás nájde rýchlo aj za zákrutou, takže ak máte fóbiu z vysokej spotreby, zavýjania kompresora a veľkých objemov zháňajte si exorcistu. 

 

Spoločnosť Pennzoil vie urobiť vskutku lákavé reklamy a veľmi rada v nich využíva práve automobily (nielen) značky Dodge. Výsledkom je potešenie zrakových i akustických zmyslov, čo nám naposledy dokázala reklama s posledným Viperom v hlavnej úlohe. Tentokrát však na scénu prichádza novinka, na ktorú vám ani svätená voda z ostrekovačov Priusu nepomôže. 

Démon, ktorý so zavýjaním kompresora požiera okolitý vzduch v nepredsaviteľných objemoch a premieňa ho v útrobách osemvalca na energickú zmes, len aby sa vzápätí pozdvihol na zadné a vyrazil do nočných ulíc.

Démon, ktorý ekológom spôsobuje vrásky a šedivenie vlasov. Démon, ktorý so zavýjaním kompresora požiera okolitý vzduch v nepredsaviteľných objemoch a premieňa ho v útrobách osemvalca na energickú zmes, len aby sa vzápätí pozdvihol na zadné a vyrazil do nočných ulíc. Úbohé hybridy sa trasú v garážach a ich majiteľov oblieva studený pot. Tento démon však nehľadá korisť, tento Demon je krotený pevnými rukami a chladnou hlavou svojho pilota. 

Predsudky odložte bokom, Demon to zvláda aj v zákrutách.

Možno sa Vám nezdá, že by sa Demon tak ochotne vrhal do zátačiek bokom. Veď je to predsa rovinkár…bla bla bla. Predsudky odložte bokom, Demon to zvláda aj v zákrutách. Poďme ale od začiatku – akcelerácia na 60 míľ za hodinu (2,3 sekundy) je rýchlejšia než u Bugatti Chiron (2,4 s). K sedačke vás pritlačí preťaženie 1,8G. A zákruty? Vďaka nastaviteľným tlmičom sa ich absolútne nebojí, zvláda doposiaľ najvyššie laterálne zo všetkých Challengerov vôbec. Zo 60 míľ za hodinu dokonca zabrzdí skôr než Viper ACR. A to už je čo povedať.

Vy si každopádne vychutnajte vyčínanie Demona v nočnom meste a zavýjanie kompresora spojené s revom osemvalca si doprajte ako uspávanku.

 

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.
Comments (3)
  • Dodge Shakedown Package: Retra nie je nikdy dostatok – Carhead.sk

    […] spomenuté v perexe, pod kapotami Challengeru a Chargeru sa žiadne zmeny neudiali, máme tu predsa prekoňované monštrá, ktoré sa vzpínajú na zadné. Zato však dva modely dostanú do ponuky dva nové odtieňe, ktoré sa už v minulosti na známych […]

  • The Grand Tour sa vracia – Carhead.sk

    […] Rovnako neprídeme ani o tripy v starých autách po britskom vidieku. A čo moderné stroje? Dodge Challenger SRT Demon, Hennesey Exorcist Camaro, Mustang RTR, Porsche 911 Turbo, Lamborghini Urus, McLaren […]

Pridaj komentár

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
%d blogerom sa páči toto: