Menu

Bentley Continental GT ako nové sane pre Mrázika

Už najbližší víkend sa na zaujímavom podujatí v Rakúsku ukáže jedinečný počin z dielne britskej automobilky Bentley. Pôvodne luxusné gétéčko zmenilo podobu na rýchle „sane“ vhodné ako povoz pre Mrázika pri jeho potulkách po zamrznutých končinách.

 

Keď sa povie Bentley Continental GT, tak si každý predstaví luxusný grand tourer určený hlavne pre rýchle presuny po diaľnici, ideálne tej nemeckej. To čo sa však predvedie cez víkend v rakúskom Zell am See má úplne iné určenie. Tu pôjde o závan chladu, štýl a adrenalín.

V prvom rade upravené Conti GT zaujme tyrkysovým lakom s vyobrazením pohoria Pikes Peak (ako odkaz na posledné úspechy Bentley), s čím sú zladené aj disky kolies.  Vizuál dopĺňa aj LED rampa ukrytá sa maskou a chladiča, druhá rampa je upevnená na nosiči lyží od spoločnosti Bomber.

Záhadou však je, čo dokáže tlačidlo Ice Race na stredovej konzole.

Zamrznutá trať nie je diaľnica, takže úpravou museli prejsť aj mechanické súčasti. Podvozok je zdvihnutý o 15 milimetrov a blatníky majú decentné ochranné lemy z plastu. Pre lepšie divadlo pre divákov sa spoločnosť Akrapovič postarala o unikátny výfukový systém. Do interiéru sa nasťahovala ochranná klietka spolu so športovými škrupinami a hasiacim systémom. Záhadou však je, čo dokáže tlačidlo Ice Race na stredovej konzole.

Po motorickej stránke zostalo všetko v pôvodnom stave, dvanásťvalec s objemom 6 litrov teda stále produkuje výkon 626 koní a 900 Nm krútiaceho momentu. Britské kupé vystrelí na stovku za 3,7 sekundy a maximálka je 321 km/h. Údaje z ktorých sa zatočí hlava, na snehu sa však skôr roztočí celé kupé. Aby však malo aspoň nejaký grip, tak obúva pneumatiky Pirelli Scorpion Ice Zero2 s hrotmi.

A aká skúška to upravené Bentley vlastne čaká? V rakúskom Zell am See sa už najbližší víkend uskutočnia nevyspytateľné preteky na ľade, ktoré majú pôvod už v roku 1937. Obnovené boli po dlhom čase minulý rok a na 600 metrov dlhej zamrznutej trati sa odohrávajú dve disciplíny. Prvou sú klasické preteky a druhá je adrenalínový „skijoring“. Vtedy sa odvážni lyžiari upnú lanom za auto, ktoré ich prevetrá po ľadovej trati. Podujatia GP Ice Race sa zúčastníme aj my, takže Vám prinesieme po studenom víkend bližšie informácie a dojmy.

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.
Comment 1
  • GP Ice Race 2020: Chladný adrenalín – Carhead.sk

    […] ako aj moderné špeciály. Nedá mi nespomenúť Audi S1 Quattro, Porsche 953, moderný a jedinečný Continental GT od Bentley, Porsche Speedster alebo tiché a dynamické Porsche Taycan. Popri nich sa na trati preháňali […]

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: