Warning: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/f/3/f3c24394-6dce-4c9e-9dfc-5d7e8cf6ae95/carhead.sk/web/wp-content/themes/carnews/header.php on line 1
Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti: Vive la France – Carhead.sk
Menu

Bugatti Chiron Sport 110 ans Bugatti: Vive la France

110 rokov je viac než celý ľudský život, dokonca viac než existencia mnohých známych automobiliek. Bugatti však tento rok slávi práve takéto výročie, a tísíckoňové pokroky treba osláviť. Ako inak, než špeciálnou verziou. Tout va bien Bugatti!

V roku 1909 Ettore Bugatti stvoril Type 10, auto ktoré malo byť agilné, ľahké a rýchle. Kým ostatní preferovali motory s objemom 4 až 12 litrov, Type 10 mal pod kapotou agregát s objemom 1,2 litra a výkonom skromných 10 koní. Celé auto však vážilo iba 365 kilogramov a dosahovalo maximálnu rýchlosť 80 km/h. 

 

O stodesať rokov neskôr tu máme 8-litrový šestnásťvalec s výkonom 1500 koní, akceleráciu na stovku za menej než 2,4 sekundy a maximálnu rýchlosť viac než 400 km/h. Slušný pokrok, že? Bavíme sa o najnovšom Bugatti Chiron Sport, ktoré má z karbónu dokonca aj stierače a presklenú strechu ako doplnkovú výbavu.

Tout va bien Bugatti!

Najnovšia edícia je definovaná matným modrým lakom Steel Blue, kolesá sú takisto matné avšak čierne. Za nimi sa vynímajú svetlomodré brzdové strmene. Celý vizuál je doplnený francúzskou trikolórou, ktorá sa vyníma na spätných zrkadlách a spodnej časti prítlačného krídla. Keď Bugatti zabrzdí, uvidíte jasne odkiaľ pochádza. Trikolóru nesie aj veko palivovej nádrže, vyrobené z hliníka, ktoré bolo najskôr opieskované a následne vyleštené.

Interiér sa taktiež nesie v znamení modrej farby a trikolóry krajiny galského kohúta. Sedadlá sú čalúnené bledomodrou kožou, pričom na opierkach je vyšité logo výročnej edície. Rovnaké logo je aj na centrálnej konzole, vyhotovené je zo striebra a materiálu enamel a osadené je v karbónom základe. Uhlíkové vlákna samozrejme nechýbajú ani na iných miestach interiéru, podobne ako celá edícia je to modrý karbón.

Majiteľom bude skvost v garáži pripomínať aj kľúč, skúsite hádať čo na ňom je? Samozrejme, francúzska trikolóra a je modrý. Cena edície nie je známa, počet exemplárov ale bude limitovaný na 20 kusov.

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: