Warning: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/f/3/f3c24394-6dce-4c9e-9dfc-5d7e8cf6ae95/carhead.sk/web/wp-content/themes/carnews/header.php on line 1
NOVITEC sa pohral s Ferrari 812 Superfast – Carhead.sk
Menu

NOVITEC sa pohral s Ferrari 812 Superfast

Nemecký úpravca Novitec sa nebojí ani úprav tých najexkluzívnejších kúskov, pričom sa sústredí hlavne na svätú trojicu superšportov: Ferrari, Lamborghini a McLaren. A práve model prvej spomenutej automobilky sa stal „obeťou“ najnovšej úpravy. Je superrýchla osemstodvanástka ešte rýchlejšia?

Ferrari 812 Superfast už svojím menom prezrádza, že je neskutočne rýchle a tak aj vyzerá. Dá sa niečo s prívlastkom „superrýchly“ ešte vôbec vylepšiť? Minimálne vizuálne áno, to dokazuje exkluzívny úpravca Novitec.

Dizajn talianskeho superšportu nabral viac agresivity hlavne vďaka karbónovým doplnkom, ako sú podspojler predného nárazníka alebo upravené výduchy a nasávacie otvory prednej kapoty. Orgie uhlíkových vlákien pokračujú na nástavcoch prahov a odtrhovej hrane kufra.

O prejazd cez spomaľovače sa majitelia nemusia báť, podvozok je síce taktiež upravený, avšak sériový systém zdvihu prednej nápravy je vylepšený úpravcom a predná časť vie poskočiť hore o 40 milimetrov. Pri karbónových nástavcoch a znížených pružinách to je nevyhnutnosť. Doplnkom sú aj rozširovacie podložky, ktoré sú ukryté za novými diskami. Na prednej osi majú priemer 21 palcov, vzadu sú to mohutné dvadsaťdvojky. Disky sú zároveň dostupné v mnohých farebných vyhotoveniach.

 

Dvanásťvalec a holá rúra namiesto katalyzátora? Pripravte si ochranu sluchu!

Zatiaľ jedinou zverejnenou úpravou techniky je zmena výfukového potrubia. Dostupné sú nové zadné tlmiče výfuku dostupné s klapkou, ale aj bez nej. V ponuke je aj náhrada sériového katalyzátora za športový. Ide to však aj inak: v Novitecu katalyzátory nahradia iba holou rúrou!

Výkonové parametre neboli vôbec zverejnené, vylepšenia výfukového systému sa celkom určite o nejaký ten nárast výkonu postarajú. Nie je známe, či sa Novitec pohral aj s riadiacou jednotkou, komu by však nestačilo 800 koní najvýkonnejšieho dvanásťvalca v histórii Ferrari? Pre tých čo sa prihlásili príde ešte brutálna a extravagantná úprava menom N-Largo.

 

 

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: