Warning: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/f/3/f3c24394-6dce-4c9e-9dfc-5d7e8cf6ae95/carhead.sk/web/wp-content/themes/carnews/header.php on line 1
Land Rover Defender Spectre od Himalaya: Osemvalec pre poriadnych chlapov – Carhead.sk
Menu

Land Rover Defender Spectre od Himalaya: Osemvalec pre poriadnych chlapov

Chýba Vám Land Rover Defender? Nebojte sa, každú chvíľu sa vráti v novej generácii. Chcete ten starý ale aj viac výkonu? Riešenie ponúka spoločnosť Himalaya, jej výtvor sa inšpiroval britským tajným agentom.

To že tvorcovia čerpali inšpiráciu v bondovke prezrádza už samotný názov: Himalaya Spectre 110 Crew Cab. Interiér je decentne upravený, čo sa týka čalúnenia tak tu vládne koža. Pribudol i športový volant značky MOMO a v stredovej konzole dotykový displej s integrovaným systémom Apple CarPlay. Zlou správou pre slovenských futbalistov je, že na rozdiel od géčkového Mercedesu neponúka Defender 10 miest pre pasažierov.

Pod kapotou ale je niečo viac, než ponúka nemecká konkurencia. Za prednú masku sa totiž nasťahoval americký osemvalec LS3 s objemom 6,3 litra. Áno, ide o srdce Chevroletu Corvette. Naladený je na 525 koní, 671 Nm a silu posiela cez 6-stupňový automat na všetky štyri kolesá. Úpravca sa vyjadril, že o nedostatok výkonu zákazníci nemusia mať strach. Nečudujem sa. Chce to už však za volantom poriadneho chlapa.

Exteriér Defenderu takisto nie je sériový, do očí udrie hlavne väčšia svetlá výška. Upravený off-road sedí na 37-palcových pneumatikách Toyo Open Country obutých na 18-palcových diskoch s čiernym lakom. Tmiče Fox Performance so zdvihom 10 centimetrov sú skombinované s podvozkom Extreme Currie Hi-Flex. Postoj je značne vyšší, takže aj moderné pseudo-SUV Vám prídu ako obyčajné hatchbacky.

Úpravca ponúka na modifikáciu Defenderu dokonca záruku 2 roky / 24 tisíc míľ. Ceny zverejnené nie sú, Himalaya ich prezradí až po požiadavke zákazníka.

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: