Warning: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/f/3/f3c24394-6dce-4c9e-9dfc-5d7e8cf6ae95/carhead.sk/web/wp-content/themes/carnews/header.php on line 1
McLaren 600LT Spider: Iba nebesá sú limitom – Carhead.sk
Menu

McLaren 600LT Spider: Iba nebesá sú limitom

Sezóna zimného predstavovania kabrioletov a roadsterov je v plnom prúde, hlavne na britských ostrovoch. Tentokrát ale prichádza skutočný rýchlik, svojou dynamikou skutočne udivuje a navyše pasažierom poriadne vyfúka frizúru.

Z Nemecka prišla nová 911 Carrera bez strechy, no v Británii je úroda podstatne hojnejšia. Najskôr to bolo luxusné Betntley Continental GT Convertible a neskôr vskutku rýchly McLaren 720S Spider. A práve z rovnakého rodu ako posledný spomenutý roadster je aj dnešná novinka, model 600LT totiž tiež zhodil strechu a dostal prívlastok Spider.

Britský „longtail“ roadster je v podstate takmer identický s kupé, jediným rozdielom je skladacia strecha a o 50 kilogramov vyššia hmotnosť. Zaujímavé je, že McLarenu netreba žiadne dodatočné výstuhy, tuhosť karosérie si zachováva. Trojdielna strecha sa ukryje aj za jazdy a to až do rýchlosti 40 km/h.

A poďho na trackday s roadsterom!

Za sedadlami stále sídli prepĺňaný osemvalec s objemom 3,8 litra s výkonom 600 koní a krútiacim momentom 620 Nm. Šprint na stovku sa odohráva za rovnakých 2,9 sekundy ako to je u kupé, na dvesto-kilometrovú métu je to iba o dve desatiny sekundy pomalšie (8,4s). Maximálka? Neskutočných 324 km/h, ešteže je za sedadlami automatický sklený deflektor. To však je hodnota so stiahnutou strechou, so zatiahnutou dokáže trochu lepších 328 km/h.

Zadná časť roadsteru je identická s kupé, aj s dvojicou koncoviek vo vrchnej časti krytu motora. Stále nad nimi tróni pevné karbónové krídlo, ktoré generuje pri rýchlosti 250 km/h prítlak až 100 kilogramov. Jeho stred tvorí ochranná fólia, nakoľko výfukové splodiny z výfukov smerujú priamo naň a napomáhajú prítlaku. 

McLaren 600LT sa už dá objednať, cena bola stanovená na 201 500 britských libier. Všetko sa ale dá vylepšiť, oddelenie MSO ponúka tzv. Clubsport Pack. V rámci balíčka za 18 200 libier dostanú zákazníci karbónové sedadlá z McLarenu Senna, karbónové obklady v interiéri, karbónové „krídelká“ na prednom nárazníku a titánové skrutky kolies (veď už aj stačilo toho karbónu). Ak by chceli zákazníci ušetriť ešte viac gramov, tak sa dá odstrániť aj klimatizácia a stereo systém. A poďho na trackday s roadsterom!

 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.
Comment 1

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: