Warning: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/f/3/f3c24394-6dce-4c9e-9dfc-5d7e8cf6ae95/carhead.sk/web/wp-content/themes/carnews/header.php on line 1
BMW M3 E30 od Vilnera: Modernizovaná legenda – Carhead.sk
Menu

BMW M3 E30 od Vilnera: Modernizovaná legenda

Práve BMW M3 generácie E30 je tou legendou, ktorá započala úspešnú cestu športového auta vyššej strednej triedy. Dnes, po mnohých rokoch, sa takzvané „tricky“ stávajú obetami tunerov, drifterov a podobných individualít, ktoré nejaké historické dedičstvo majú na háku. Bulharský špecialista Vilner však má iný názor.

Základom úpravy je BMW M3 z roku 1990, ktoré v exteriéri dostalo iba nový nárazník z karbónu a je presnou kópiou toho, aký mala verzia Evolution II. Tých bolo vyrobených iba 500 exemplárov, takže šlo o slušnú exkluzivitu. Disky kolies s priemerom 18 palcov dodala spoločnosť BBS, stredové krytky ladia s odtieňom karosérie Imola Rot II. 

Pod kapotou sa odohrala zmena, za ktorú by pusristi a milovníci tejto legendy možno vraždili. Štvorvalec bol totiž nahradený šesťvalcovým agregátom S50B32. Ide o 3,2-litrový radový šesťvalec s výkonom 321 koní a krútiacim momentom 350 Nm. S 5-stupňovým manuálom, pohonom zadných kolies a hmotnosťou iba 1200 kg sa postará o skutočne peknú dynamiku. 

Celý interiér je súhrou kvalitne spracovaných detailov aj s odkazom na minulosť automobilky.

Väčšina práce štúdia Vilner je však viditeľná až po otvorení dverí. Čalúnenie interiéru je kombináciou tartanovej tkaniny a kože, pričom tartan našiel svoje miesto na stropnici, obkladoch dverí, schránke spolujazdca, ale aj zadnom plate. Bohato sú touto tkaninou čalúnené aj športové sedadlá značky Sparco. Zadné sedadlá museli uvolniť miesto ochrannej klietke. Podlahu pod nohami spolujazdca a vodiča, ako i stredový tunel tvorí perforovaný plech s jasnou inštrukciou: Iba pre pretekársku obuv. 

Pekným doplnkom je príručná taška taktiež z tartanovej tkaniny aj s logom BMW M. Celý interiér je súhrou kvalitne spracovaných detailov spolu s odkazmi na minulosť automobilky a divízie M. Viac než slovný opis Vám isto pomôže návšteva galérie. Raz vidieť je v tomto prípade lepšie, než stokrát čítať. 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: