Warning: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/f/3/f3c24394-6dce-4c9e-9dfc-5d7e8cf6ae95/carhead.sk/web/wp-content/themes/carnews/header.php on line 1
Chevrolet Camaro Roadrage: Legálne besnenie – Carhead.sk
Menu

Chevrolet Camaro Roadrage: Legálne besnenie

Restomod – čarovné slovíčko, označujúce automobil s výzorom klasiky avšak s modernými vnútornosťami. Špecialistom na podobné výtvory je americká spoločnosť Roadstershop, ktorá sa venuje takmer výhradne americkým svalovcom. V minulosti im z rúk vzišiel model Rampage (besnenie), ktorý však nebol schválený pre cestnú premávku. Novopredstavený exemplár Roadrage ale besnenie prináša na verejné cesty. 

Brutálny výtvor menom Roadrage ja založený na druhej generácii Chevroletu Camaro, ktorá sa vyrábala v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Z pôvodného exempláru ale nezostal kameň na kameni. Úplne nové šasi, brutálne rozšírená karoséria a spevnený rám sú ručnou prácou. Rovnako je to aj v prípade interiéru, ktorý na rozdiel od pôvodného Camara dýcha luxusom a modernou. Nechýbajú kožené sedadlá alebo hliník. Kabína síce pôsobí strohým dojmom, no dielenské spracovanie muselo dať vskutku zabrať, nakoľko je tu prekopané absolútne všetko. Stačí si pozrieť na mieru vyrobený prístrojový štít, stredovú konzolu, volant alebo sedadlá. A to zďaleka nie je všetko. Stačí spomenúť že zadné sedadlá nahradili stabilizátory zadnej nápravy. 

Zmeny však neobišli ani exteriér, kde rozšíreným blatníkom sekundujú upravené tvary, ako predného, tak i zadného nárazníka. Vzadu trčia tri koncovky výfuku, obrovský difúzor a LED svetlá. Vpredu dominuje maske karbón, pri pohľade na spliter však dosť pochybujem o splnení kritérií o ochrane chodcov. Za zmienku stoja aj disky kolies, besné Camaro obúva kované disky Forgeline LS3C Concave s centrálnou maticou. Kombinácia saténovej zlatej a lesklej čierne by niekde možno pôsobila gýčovo, no v prípade tohto exempláru nikomu nič nevytýkam. Zadná náprava obúva 19-palcové papuče, vpredu sú to osemnástky. 

Pod kapotou Camaro nemá žiadny dýchavičný päťlitrík.

Ako už meno napovedá, pod kapotou Camaro nemá žiadny dýchavičný päťlitrík. Kompletne upravený osemvalec od firmy Texas Speed nesie označenie LSX a má objem plnotučných 7,2 litra. Výkon 750 koní prenáša manuálna prevodovka Bowler Performance, samozrejme na zadnú nápravu s pneumatikami Michelin Super Sport širokými až 345 milimetrov. 

Camaro Roadrage od firmy Roadstershop je samozrejme exkluzívny one-off exemplár, je teda otázne či vôbec bude na predaj. Besnú osemvalcovú beštiu by však bola škoda nevyvenčiť. 

O autorovi

Radoslav Belák

Drive like a racer, live like a gentleman.

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: